NÁŠ PŘÍBĚH

Mgr. Michaela Gorčíková

Výživa je mou vášní více než 8 let. Začínala jsem jako akreditovaný výživový poradce v roce 2014 ve fitness centru a následně vystudovala obor nutriční terapeut (2018 – Bc.) a nutriční specialista (výživa dospělých a výživa dětí – Mgr.) na 1. lékařské fakultě Univerzitě Karlovy v Praze (2021).

Praxi ve výživě jsem získala z práce s klienty ve fitness, dvouleté poradenské činnosti jedné ze sítě poradenských center, následně pak z poradenství na volné noze a poslední rok a půl jsem pracovala jako nutriční terapeutka v Institutu moderní výživy v Praze (2020-2021).

Jako nutriční terapeutka se zaměřuji na zdravou redukci hmotnosti, preventivní výživu a problematiku reprodukčního zdraví (poruchy menstruačního cyklu, PCOS, neplodnost apod.). Současně působím i jako lektorka Symptotermální metody (STM, CENAP) .

Mimo odbornou výživu se věnuji několik let silovému tréninku, sezóně občas běhám nebo se pokouším o tenis, ráda cestuji, čtu knihy o osobním rozvoji a miluji pečení a zdravé vaření. O něco víc pak ještě sledování seriálů na Netflixu. Doma mám pak kocoura briťáka jménem Sebastian a přítele Tomáše, se kterým jsme už 10. rokem.

Gorčíková Michaela
Jana Pekrová

Ing. Jana Pekrová

V průběhu studia bakalářského oboru nutriční terapeut na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity v Brně (2016-2019) jsem nabírala praktické zkušenosti ve specializovaných nutričních ambulancích. Od Obezitologické ambulance přes Diabetologické centrum, Ambulanci dětského a dorostového lékařství, až po Ambulanci pro zdravou výživu a odvykání kouření. 

Při studiu magisterského oboru Výživa a potraviny na České zemědělské univerzitě v Praze (2019-2021) jsem 5 měsíců působila jako nutriční terapeutka ve Fakultní Thomayerově nemocnici, odkud jsem se přesunula do soukromé nutriční poradny Institutu Moderní výživy, kde jsem pracovala  přes 2 roky.

V roce 2020 jsem absolvovala školení v kognitivně behaviorálním přístupu k terapii obezity a současně se stala certifikovanou laktační poradkyní. 

V praxi se zaměřuji především na udržitelnou redukci hmotnosti, preventivní výživu, poradenství v oblasti kojení a výživy kojících i těhotných žen. 

Stejně jako výživa ke mě neodmyslitelně patří i pohyb. Na prvním místě je jóga, tu zároveň i lektoruji. Na jaře a v létě nemohou chybět dlouhé večerní procházky, o víkendech tůry v přírodě. Občas běhám nebo zkouším nové styly tance. S partnerem (taky Tomem) se pokoušíme o akrojógu. Ráda poslouchám nebo koukám na podcasty. Den bez kávy? Jakoby ani nebyl. 

NÁŠ PŘÍSTUP K VÝŽIVĚ

Jsme zastánkyně racionálního stravování,  doporučujeme konzumaci základních a co nejméně zpracovaných potravin, neexistují pro nás zdravé a nezdravé potraviny, klademe důraz na sezónnost a lokálnost. Držíme se rovnice 80/20. To znamená 80 % kvalitního jídla a 20 % „méně vhodného“ jídla. Neustále se snažíme vzdělávat a vycházet z aktuálních vědeckých poznatků.

Logo webu Zdravá změna

Připraveni na změnu?

JDU DO TOHO