MŮJ PŘÍBĚH

Jmenuji se Michaela Gorčíková a zdravému životnímu stylu se věnuji více než 6 let. Vystudovala jsem obor nutriční terapie na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze a absolvovala certifikovaný kurz poradce pro výživu s akreditací MŠMT. V současné době studuji navazující magisterský program obor Nutriční specialista na stejné fakultě.

Moje vášeň pro výživu a zdravý životní styl začala již na gymnáziu, když jsem začala experimentovat s různými alternativními styly stravování. Vyzkoušela jsem si vegetariánství, veganství i raw food, později pak i přerušované hladovění a lowcarb.

Všechny pokusy o zlepšení mého zdraví a postavy mě dovedly k myšlence, že zřejmě pro mě neexistuje žádný jednotný stravovací styl, který by mi stoprocentně vyhovoval. Vždy mi po nějaké době začalo něco scházet, nebo jsem se necítila úplně tak, jak jsem si představovala, přestože jsem některé ze stylů držela i více jak rok. Často jsem pak spíše zažívala obsesivní myšlenky na jídlo a pocit restrikce, že něco nesmím, a že si to už nikdy nedám a s tím i spojené emoční přejídání.

Pochopila jsem, že fanatizace k jednomu směru stravování (bez ohledu na to, o který se jedná), vede spíše k frustraci než k dobrému zdraví a pocitu uspokojení. Proto jsem si postupně vytvářela vlastní styl stravování, který mi vyhovuje a v ničem mě neomezuje.

Svou praxi jsem začínala jako poradkyně pro výživu ve fitness centru, kde jsem se věnovala výživě ve sportu a fitness. Po roce jsem přešla do jedné ze sítě poradenských center, které se více a odborněji věnovalo problematice výživy, zejména hubnutí, které spojovalo jak estetické, tak i zdravotní důvody.

Zde jsem absolvovala řadu odborných školení. Praxe ve výživové poradně mi dala obrovské množství zkušeností a znalostí a pomohla mi ještě více ucelit mé názory v oblasti výživy. Po téměř dvou letech jsem se proto rozhodla odejít a začít s vlastním konceptem výživy, na který se dnes díváte v podobě Zdravé změny. Zdravá změna shrnuje principy i zkušenosti, které se mi u mě samotné i v praxi u klientů mnohokrát osvědčily. 

Za svou praxi, která zahrnuje téměř 1 000 konzultací a stovek redukčních programů, jsem pomohla svým klientů zhubnout více než 750 kg. Spolupracovala jsem s velmi širokou skupinou osob – s mladými dospělými, dospělými, ženami v období menopauzy i staršími šedesáti let. Právě díky těmto zkušenostem jsem schopná pochopit a poradit téměř každému.

Jako nutriční terapeutka se zaměřuji se na problematiku výživy ve zdraví i v nemoci, zdravé hubnutí a zdravou změnu životního stylu. Jsem zastánkyní racionální stravování, které vychází z konzumace běžně dostupných základních potravin a držím se rovnice 80/20. To znamená 80 % kvalitního zdravého jídla a 20 %  „méně zdravého“ jídla. Všechny potraviny jsou pro klienty běžně dostupné a snadno zařaditelné do všedního jídelníčku, proto změna stravy nemusí být noční můrou a každý si tak najde to své.

V oblasti výživy se neustále vzdělávám, prohlubuji své dosavadní znalosti a čerpám z aktuálních vědeckých informací. Mimo odbornou výživu se zajímám také o psychosomatiku a osobní rozvoj, protože z praxe vím, že nemoc nevychází jen z našeho stravování a zarytých zvyků, ale také ze způsobu myšlení. Své klienty proto učím i práci s vlastní psychikou, která díky praktickým cvičením pomáhá jejich rozvoji ve způsobu stravování i mimo něj. Mezi mé další koníčky patří také fitness, jóga, čtení, cestování, zdravé vaření a pečení.

V současné době existuje mnoho rozdílných pohledů na výživu a žádný zřejmě nebude ten nejlepší pro nás všechny. Každý jsme jiný, proto jsem se rozhodla ukázat Vám, svůj vlastní pohled a inspirovat Vás zase jiným způsobem ke zdravému jídlu a zdravému životnímu stylu. 

Logo webu Zdravá změna

Připraveni na změnu?

KONTAKTOVAT